دستگاه فتو فینیش یا عکس پایانی

 

هنگامی که چندین رقیب تقریباً همزمان از خط پایان عبور می کنند، اصطلاحا فتو فینیش یا عکس پایانی در آن مسابقه ورزشی رخ داده است. از آنجایی که چشم غیرمسلح قادر به تشخیص اینکه کدام یک از رقبا اول از خط عبور کرده اند نمی باشد، بایستی از عکس یا فیلم گرفته شده در خط پایان برای بررسی دقیق تر استفاده شود. عکس پایانی احتمال اینکه مسئولین برگزاری یک مسابقه ورزشی مسابقه را بدون نتیجه اعلام کنند به شدت کاهش داده و یا حتی کاملا از بین می برد. عکس های خط پایان هنوز هم تقریباً در هر ورزش مسابقه ای مدرن استفاده می شود. اگرچه برخی از ورزش ها از تجهیزات الکترونیکی برای ردیابی مسابقه دهندگان در طول مسابقه استفاده می کنند، عکس پایانی مهم ترین مدرک در انتخاب برنده در نظر گرفته می شود. این عکسها نه تنها در طول مسابقات نزدیک بسیار حائز اهمیت هستند، بلکه برای تعیین زمان دقیق منتسب به هر شرکت کننده در طول مسابقه استفاده می گردند

دوربین های فوتوفینیش در دهه های 1940 و 1950 به عنوان وسیله ای برای راستی آزمایی صنعت مسابقات و کاهش تقلب توسعه یافتند. در دهه‌های میانی قرن بیستم، شرط‌بندی روی مسابقه‌ها به طور فزاینده‌ای رایج شد. از این رو، مسئولین برگزاری مسابقات، نگران بهبود شرایط تشخیص افراد برنده در مسابقه بودند، زیرا به طور گسترده متهم به فساد در برگزاری مسابقات می شدند. معمولاً دوربین‌های عکس پایانی از عکاسی نواری استفاده می‌کنند که در آن دوربین از یک موقعیت بلند در یک برج به سمت خط پایان نشانه می‌رود. فقط توالی رویدادها را در آن خط در بعد عمودی ثبت می کند. هر قسمت از بدن هر مسابقه دهنده در لحظه عبور از خط ثبت می گردد. هر چیزی که ثابت باشد به عنوان یک خط افقی نشان داده می شود. موقعیت افقی نشان دهنده زمان است و از علامت گذاری های زمانی در امتداد پایین عکس می توان برای یافتن زمان دقیق عبور از هر مسابقه ای استفاده کرد. زاویه بالا به داوران این امکان را می دهد که موقعیت هر مسابقه دهنده را نسبت به دیگران ببینند. در یک عکس معمولی، تصویر مکان‌های مختلفی را در یک لحظه ثابت در زمان نشان می‌دهد. عکاسی نواری، ابعاد زمان و مکان را عوض می‌کند و زمان‌های مختلفی را در یک مکان ثابت نشان می‌دهد. تصویر نهایی اغلب یک پس‌زمینه سفید جامد را نشان می‌دهد که یک اسکن مداوم از خط پایان رنگ‌شده است. مسابقه‌ها ممکن است بر اساس حرکت دست‌ها و سرشان هنگام عبور از خط، تحریف شده به نظر برسند. اندام‌ها در جایی که ثابت می‌مانند یا نسبت به شکاف شاتر به سمت عقب حرکت می‌کنند کشیده می‌شوند، یا اگر سریع‌تر از حرکت فیلم از کنار شکاف حرکت کنند، کوتاه می‌شوند.

رسااندیشان موج پرداز افتخار دارد اولین سازنده فوتوفینیش یا  تجهیزات عکس پایانی در کشور باشد. انواع دوربینهای ساخت شرکت، در طراحی این اپلیکیشن استفاده شده اند. قابلیتهای متعدد نرم افزاری بصورت آنلاین و آفلاین به همراه آموزش به کاربران از مزایانی این اپلیکیشن ایرانی نسبت به رقبای خارجی می باشد. قابلیت افزودن امکانات بر اساس نیاز کارفرما، قابلیت فارسی سازی منوها، خدمات پس از فروش نامحدود و وارانتی 3 ساله جذابیت استفاده از این محصول بومی را به شدت افزایش می دهد. جهت اطلاعات بیشتر با مدیر فنی شرکت در بخش تماس با ما در ارتباط باشید.